Теорія автоматичного керування
Topic outline
-
-
Ознайомлення студента із загальними принципами побудови систем автоматичного керування, процесами та методами дослідження процесів в цих системах. Принципи побудови та дослідження систем керування в даному курсі вивчаються на основі розгляду принципів керування різними технічними пристроями. Ці принципи мають більш широке загальне значення і можуть бути застосовані для вивчення процесів керування в інших системах, наприклад, в біологічних, економічних, суспільних тощо.
-
-
-
В даному методичному посібнику наведені основні пункти завдання на курсову (контрольну) роботу та послідовність етапів її виконання. Подано приклади виконання типового варіанту завдання курсової роботи з використанням сучасного програмного забезпечення.
-
Дані методичні вказівки є посібником для виконання лабораторних робіт з курсу "Теорія автоматичного керування. Частина I. Лінійні САК" студентами факультету інформаційно-комп’ютерних технологій. Тематика лабораторних робіт підібрана таким чином, що дозволяє студентам закріпити знання з основних розділів дисципліни та одержати практичні навички дослідження через розрахунок та математичне моделювання різноманітних систем автоматичного керування.
-
Дані методичні вказівки є посібником для виконання лабораторних робіт з курсу "Теорія автоматичного керування. Частина II. Дискретні та нелінійні САК" студентами факультету інформаційно-комп’ютерних технологій.
-
В методичних вказівках викладено основні питання курсу, моменти, на які необхідно більш детально звернути увагу, та запитання для самоперевірки з кожного розділу курсу.
-
У даному підручнику відображено основні питання теорії автоматичного керування, необхідні спеціалістам з автоматизації виробничих процесів і промислових установок.
Матеріал викладено в такій послідовності: розглядаються загальні принципи побудови систем автоматичного керування і регулювання, типові динамічні ланки та їхні характеристики, математичний опис систем керування (у вигляді диференціального рівняння відповідного порядку, структурної схеми, системи диференціальних рівнянь першого порядку в нормальній формі Коші її у векторно-матричній формі), методи визначення статичних і динамічних характеристик систем, а також питання стійкості. Особливу увагу приділено аналізу якості систем в усталених і перехідних режимах та методам її підвищення. -
Посібник містить відомості по використанню однієї з найефективніших систем комп'ютерної математики MATLAB для аналізу і синтезу систем автоматичного керування. Матеріал ґрунтується на MATLAB версії 6.5.
Посібник розділений на 3 частині.
У першій частині розглянуті основні прийоми роботи в MATLAB; друга та третя присвячені можливостям додатків Control System Toolbox та Simulink для моделювання систем керування.
-
В посібнику описані етапи математиного моделювання в середовищі Matlab. Пропонується велика кількість практичних задач з різних областей знань.
-
-
Теорія автоматичного керування (ТАК) – базова профілююча дисципліна навчального плану спеціальності "Автоматизоване управління технологічними процесами". Мета викладання курсу ТАК – підготовка висококваліфікованих фахівців, які глибоко володіють основами ТАК і вміють виконувати дослідницькі та розрахункові роботи зі створення і впровадження в експлуатацію автоматичних систем з широким використанням засобів сучасної обчислювальної техніки.
-
-
-
-
-
-