Лекція 1. Огляд сучасних адитивних технологій. Технології швидкого прототипування
Застосування сучасних адитивних технологій. Розвиток технологій 3D друку. Новітні адитивні технології для українських виробників. Технології у промисловому виробництві. Програмне забезпечення 3D-друку
Лекція 2. Способи та принципи 3D друку. 3D принтери
Огляд основних способів та принципів 3D друку. Метод з використанням плавлення пластика FDM (Fused Deposition Modeling). Метод з використанням ультрафіолетового світла для затвердіння рідкого смоли SLA (Stereolithography). Метод з використанням лазера для спікання порошкових матеріалів SLS (Selective Laser Sintering). Метод з використанням цифрового проектора для затвердіння смоли DLP (Digital Light Processing).
Матеріали для FDM-друку та їх властивості. ABS (Акрилонитрилбутадієнстирол), PLA (полілактид), PET (поліетилентерефталат або поліестер), PC (полікарбонат), PBT (полібутилентерефталат), NYLON (нейлон), Elastan, Plastan, декоративні пластики, допоміжні матеріали (PVA — полівінілацетат, HIPS — полістирол). Макетні, воскові, технічні та декоративні матеріали для SLA-технології. Метали, композити, тканини, біоматеріали
Лекція 4. Забезпечення якості друкованих деталей. 3D-сканування. Перспективні напрямки розвитку адитивних технологій
3D-сканування. Класифікація пристроїв сканування. Програмне забезпечення обробки сканованих даних. Самовідтворення. RepRap (Replicating Rapid Prototyper). Нові матеріали для 3D друку. Метали.
Лекція 5. Використання системи автоматизованого проектування (САПР) Solidworks для розробки та інженерного аналізу комп’ютерних прототипів
Сучасні можливості САПР Solidworks для 3D-моделювання, складання, розробки документації та інженерного аналізу. Інтерфейс програми, навігація, основні елементи. Основи моделювання. Створення 2D ескізів: Використання ліній, окружностей, дуг, розмірів та обмежень. Перетворення 2D в 3D: Основні команди для екструзії, обертання та витягування. Складні ескізи:
Лекція 6. Складальні моделі в Solidworks. Анімація складання. Аналіз руху
Створення складальних моделей: Додавання деталей до складання, встановлення зв'язків. Анімація складання: Використання анімаційних функцій для демонстрації руху. Збірка з використанням конфігурацій: Створення різних варіантів складальних моделей. Аналіз руху: Використання Motion Study для симуляції руху деталей і вивчення їх взаємодії. Автоматизація креслень:
Лекція 7. Solidworks API. Параметрична оптимізація конструкції
Програмний інтерфейс Solidworks. Solidworks API. Параметрична оптимізація. Формування нового матеріалу в базі матеріалів. Призначення матеріалу. Створення сітки. Запуск дослідження. Оцінка результатів дослідження. Статичний аналіз. Створення статичного дослідження. Призначення матеріалів і граничних умов. Запуск дослідження. Оцінка результатів дослідження. Створення оптимізаційного дослідження. Визначення змінних, обмежень і цілей. Перегляд результатів процесу оптимізації. Створення графіків локальної тенденції.
Лекція 8. Динамічний аналіз в середовищі в Solidworks Simulation
Загальні теоретичні відомості про топологічну оптимізацію. SIMP метод. Топологічна оптимізація в Solidworks. Налаштування елементів виробничого контролю в топологічній оптимізації. Робота із топологічно оптимізованою геометрією. Порівняння можливостей параметричної та топологічної оптимізації в Solidworks.
Лекція 9. Ознайомлення з функціоналом програмного пакету Autodesk Fusion 360
Вступ до Autodesk Fusion 360. Огляд інтерфейсу користувача. Організація робочих просторів. Основи проектування в 3D. Налаштування проекту та керування файлами. Створення нового проекту. Управління версіями та збереження. Спільна робота і використання хмари.
Лекція 10. Ескізи: створення і редагування. Створення 3D-об’єктів
Основні інструменти для створення ескізів. Параметричні ескізи та обмеження. Робота з площинами і координатними системами. Екструзія, обертання та булеві операції. Робота з твердотільними та поверхневими моделями. Побудова складних геометрій.
Лекція 11. Редагування моделей. Складальні одиниці
Інструменти редагування: філе, фаски, розрізи. Перетворення та деформації. Зміни параметрів і варіанти конфігурацій. Створення складальних одиниць. Встановлення обмежень руху. Динамічне моделювання складальних одиниць.
Лекція 12. Аналіз і симуляції. Візуалізація та рендеринг/ Fusion CAM
Матеріали, освітлення та текстури. Налаштування камер і створення зображень. Експорт рендерів. Матеріали, освітлення та текстури. Налаштування камер і створення зображень
Лекція 13. Ознайомлення з функціоналом програмного пакету Autodesk 3ds Max
Огляд можливостей Autodesk 3ds Max для 3D-моделювання: створення тривимірних об'єктів за допомогою інструментів та технік. Ознайомлення з інтерфейсом. Налаштування робочого середовища. Основи навігації в 3Dпросторі. Система меню та вьюпорти.
Лекція 14. Матеріалізація виробів в Autodesk 3ds Max
Основи 3D-моделювання. Примітиви: створення та редагування. Полігональне моделювання: інструменти та техніки. Nurbs-моделювання. Використання модифікаторів.