Структура за темами

  • Проєкт ОПП 2025

  • Освітньо-професійна програма

  • Мета та особливості освітньо-професійної програми

    Мета програми: Підготовка висококваліфікованих фахівців здатних обґрунтовувати і здійснювати на природоохоронній та економічній основі інноваційну науково-дослідну та виробничу діяльність у сфері агрономії з акцентом на продовольчу безпеку.

    Особливості програми: Освітньо-професійна програма включає навчальні дисципліни, що поглиблюють дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних і професійно[1]орієнтованих дисциплін з акцентом на продовольчу безпеку і розвиток національної економіки. Реалізується з використанням програмних пакетів, методів математичного моделювання, у ході проєктної діяльності, потребує глибоких теоретичних знань і навичок експериментаторів. Формує спеціалістів у галузі агрономії з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати засвоєні знання, але й генерувати нові на базі сучасних досягнень науки, а також займатися науково[1]дослідницькою діяльністю у сфері агрономії з акцентом на продовольчу безпеку. Вимагає спеціальної практики в аграрних підприємствах і організаціях.

  • Компетентності

    Інтегральна компетентність:

    Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері агрономії, під час здійснення професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій, та характеризуються комплексністю і невизначеністю умов.

    Загальні компетентності (ЗК):

    ЗК1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу.

    ЗК2. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

    ЗК3. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми.

    ЗК4. Здатність працювати у міжнародному контексті.

    ЗК5. Здатність розробляти проєкти та управляти ними.

    ЗК6. Прагнення до збереження навколишнього середовища.

     

    Спеціальні компетентності (СК):

    СК1. Здатність керувати колективом, забезпечувати розвиток персоналу, толерантно сприймати соціальні, етнічні та культурні відмінності.

    СК2. Здатність аналізувати та оцінювати сучасні проблеми, перспективи розвитку та науково-технічну політику в сфері агрономії.

    СК3. Здатність створювати нові технології та застосовувати сучасні технології агрономії враховуючи їх особливості та користуючись передовим досвідом їх впровадження, розробляти наукові основи технологій вирощування сільськогосподарських культур.

    СК4. Здатність оцінювати придатність земель для вирощування сільськогосподарських культур з урахуванням вимог щодо забезпечення кількості та якості продукції.

    СК5. Здатність розв’язувати складні задачі у широких або мультидисциплінарних контекстах на основі спеціалізованих концептуальних знань, що включають сучасні наукові здобутки у сфері агрономії.

    СК6. Здатність презентувати результати професійної та наукової діяльності фахівцям і не фахівцям.

    СК7. Здатність самостійно організовувати та проводити наукові дослідження з використанням загальноприйнятих методів і стандартів ґрунтових і рослинних зразків.

    СК8. Здатність до розробки та викладання навчальних дисциплін у закладах вищої та фахової передвищої освіти.

    СК9. Здатність до прийняття та реалізації управлінських рішень, які мають на меті реалізацію загальнодержавної політики щодо продовольчої безпеки, сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства.

  • Результати навчання

    РН1. Використовувати методологію наукових досліджень, спеціальні методи та інструменти експериментальних  досліджень,  сучасні  методи  обробки даних для розв’язання складних задач агрономії.

    РН2. Інтегрувати знання з різних галузей для розв’язання  складних теоретичних та/або практичних задач і проблем агрономії.

    РНЗ. Розробляти і реалізовувати  економічно  значущі  виробничі  і дослідницькі проекти в сфері агрономії з урахуванням наявних ресурсів та обмежень, технічних, соціальних, правових та екологічних аспектів.

    PH4. Здійснювати пошук необхідної інформації та оцінювати її в науково-технічній літературі, аналізувати, обробляти та оцінювати цю  інформацію.

    РН5. Планувати і виконувати наукові і прикладні дослідження в сфері агрономії, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки.

    РН6. Оцінювати та аналізувати сучасний асортимент мінеральних добрив, хімічних засобів  захисту рослин, сортових ресурсів, продуктів біотехнологій з метою розробки науково-обґрунтованих систем їхнього застосування.

    РН7. Розробляти та реалізовувати проекти екологічно безпечних прийомів і технологій виробництва високоякісної продукції рослинництва з урахуванням особливостей агроландшафтів та економічної ефективності.

    РН8. Управляти робочими процесами, які є складними, непередбачуваними, приймати ефективні рішення, оцінювати та порівнювати альтернативи, аналізувати ризики.

    РН9. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами для обговорення результатів професійної діяльності, досліджень та інноваційних проектів у сфері аграрних наук та продовольства.

    PH10. Здійснювати ефективне управління персоналом і ресурсами, забезпечувати професійний розвиток персоналу, об’єктивно оцінювати результати діяльності колективу та внесок його учасників до цих результатів.

    РН11. Здійснювати бізнесове проектування та маркетингове оцінювання виконання і впровадження інноваційних розробок.

    РН12. Добирати оптимальну стратегію господарювання  в агрономії, у тому числі за нечіткості цілей та невизначеності умов.

    РН13. Надавати консультації з питань інноваційних технологій в агрономії.

    РН14. Реалізовувати загальнодержавну політику у сферах продовольчої безпеки, сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства.

  • Секція 6