Структура за темами

  • Проєкт ОНП

  • Освітньо-наукова програма

  • Результати обговорення проєкту ОНП

  • Мета та особливості освітньої програми

    Мета освітньої програми. Підготовка висококваліфікованих фахівців ступеня доктора філософії в галузі національної безпеки (за спеціальністю 256 «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)»), які здатні продукувати нові ідеї, розв'язувати комплексні проблеми у сфері національної безпеки, здійснювати науково-педагогічну діяльність, проводити власні наукові дослідження, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики, здійснювати апробацію та впровадження наукових результатів.

    Особливості програми. Освітньо-наукова програма фокусується на проведенні наукових досліджень з актуальних питань національної безпеки з акцентом на сферу запобігання і протидії фінансуванню тероризму та збройних конфліктів, а також оцінку оборонно-економічних потенціалів ядерних держав, що зумовлено значними геополітичними трансформаціями й викликами та загрозами національній безпеці України.
    Набуття здобувачами універсальних навичок дослідника, здобуття глибинних знань зі спеціальності, оволодіння загальнонауковими (філософськими), мовними та викладацькими компетентностями забезпечується логічною структурою освітньо-наукової програми та змістом освітніх компонент.

  • Компетентності

    Інтегральна компетентність. Здатність продукувати нові ідеї, розв'язувати комплексні проблеми у сфері національної безпеки, а також проводити власне наукове дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики.

    Загальні компетентності (ЗК). 
    ЗK01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу

    ЗK02. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

    ЗK03. Здатність працювати в міжнародному контексті.

    ЗK04. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).

    ЗК05. Здатність розв’язувати комплексні проблеми національної безпеки на основі системного наукового світогляду та загального культурного кругозору із дотриманням принципів професійної етики та академічної доброчесності.

    Спеціальні компетентності (СК). 
    СК 01. Здатність виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, які створюють нові знання у сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами) та дотичних до неї міждисциплінарних напрямах та можуть бути опубліковані у провідних наукових виданнях з національної безпеки.

    СК 02. Здатність інтерпретувати результати проведених експериментів та брати участь у дискусіях із досвідченими науковцями в галузі національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами) стосовно наукового значення та потенційних наслідків отриманих результатів.

    СК 03. Здатність до розроблення науково-обґрунтованих рекомендацій щодо оптимізації системи національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами) та управління нею.

    СК 04. Здатність використовувати та удосконалювати сучасні методології, методи та інструменти емпіричних і теоретичних досліджень у сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами), методи комп’ютерного моделювання, сучасні цифрові технології, бази даних та інші електронні ресурси, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та науково-педагогічній діяльності.

    СK 05. Здатність здійснювати науково-педагогічну та/або наукову діяльність у вищій освіті у сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами).

    СК 06. Здатність виявляти, поглиблено аналізувати та вирішувати проблеми дослідницького характеру у сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами), оцінювати та забезпечувати якість виконуваних досліджень.

    СК 07. Здатність аналізувати, систематизувати та узагальнювати результати міждисциплінарних наукових досліджень у сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами), оцінювати сучасний стан і тенденції її розвитку.

    СК 08. Здатність ініціювати, розробляти і реалізовувати комплексні наукові проєкти в сфері національної безпеки (за окремими сферами забезпечення та її видами) та дотичних до неї галузях, проявляти лідерство та відповідальність при їх реалізації, комерціалізувати результати наукових досліджень та забезпечувати дотримання прав інтелектуальної власності.

    СК 09. Здатність аналізувати й систематизувати дані про загрози тероризму і збройних конфліктів, механізми міжнародної та національної систем запобігання і протидії фінансуванню цих явищ та процесів, використовувати моделі та методи оцінки ефективності національної системи протидії фінансуванню тероризму та збройних конфліктів.

    СК 10. Здатність досліджувати оборонно-економічні потенціали ядерних держав, їх зовнішню політику, вплив на геополітичну та національну безпеки, а також здійснювати оцінку потенційних загроз та викликів, пов’язаних із ядерною зброєю, і розробляти пропозиції щодо їх уникнення.

    СК 11. Здатність здійснювати викладацьку діяльність у закладах вищої освіти на основі глибоких фахових знань, інноваційних методів викладання, дослідницької діяльності та академічної доброчесності, дотримуючись законодавства у сфері вищої освіти та положень професійних стандартів.

  • Програмні результати навчання

    ПРН 01. Мати передові концептуальні та методологічні знання в сфері національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами) і на межі предметних галузей знань, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні останніх світових досягнень з відповідного напряму національної безпеки, отримання нових знань та/або здійснення інновацій.

    ПРН 02. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, теоретичні та прикладні проблеми національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами) державною та іноземною мовами, оприлюднювати результати досліджень у провідних фахових наукових виданнях.

    ПРН 03. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження в сфері національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами) та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів та дотриманням норм професійної і академічної етики, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми.

    ПРН 04. Розробляти, удосконалювати та досліджувати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами), ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних продуктів у сфері національної безпеки та дотичних міждисциплінарних напрямах.

    ПРН 05. Ідентифіковувати теоретичні та практичні проблеми у сфері національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами), глибоко розуміти загальні принципи національної безпеки, а також методологію наукових досліджень, застосувати їх у власних дослідженнях та у викладацькій практиці.

    ПРН 06. Організовувати і здійснювати освітній процес у сфері національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами), його наукове, навчально-методичне та нормативне забезпечення, застосовувати інноваційні педагогічні технології та ефективні методики викладання навчальних дисциплін.

    ПРН 07. Розробляти та реалізовувати наукові та/або інноваційні проекти, які дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику і розв’язувати значущі фундаментальні та прикладні проблеми у сфері національної безпеки (за окремими видами забезпечення та її видами) з врахуванням соціальних, економічних, екологічних, правових аспектів та сучасних безпекових викликів та загроз; забезпечувати комерціалізацію результатів наукових досліджень та дотримання прав інтелектуальної власності.

    ПРН 08. Формулювати і перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема, результати теоретичних та емпіричних досліджень національної безпеки, комп’ютерне моделювання, наявні літературні дані.

    ПРН 09. Застосовувати сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення та аналізу інформації, зокрема, статистичні методи аналізу даних великого обсягу та/або складної структури, спеціалізовані бази даних та інформаційні системи.

    ПРН 10. Вміти працювати у міжнародному науковому просторі та виступати активним суб’єктом міжнародної науки для розв’язання різноманітних фахових вузькоспеціалізованих та загальних завдань, пов’язаних з науково-професійною діяльністю.

    ПРН 11. Глибоко розуміти сучасну сутність тероризму і збройних конфліктів, причини їх виникнення та механізми міжнародної та національної систем запобігання та протидії фінансуванню цих явищ та процесів, знати моделі та володіти методами оцінки ефективності національної системи протидії фінансуванню тероризму та збройних конфліктів.

    ПРН 12. Володіти знаннями щодо оборонно-економічних потенціалів ядерних країн світу, вміти здійснювати їх оцінку в контексті впливу на геополітичну та національну безпеки з метою розроблення пропозицій щодо зменшення загроз від використання ядерної зброї у світі.

    ПРН 13. Володіти знаннями, уміннями та навичками для виконання трудових функцій, що передбачені професійними стандартами в сфері вищої освіти.

  • Навчальні плани

  • Робочі програми навчальних дисциплін