Topic outline

  • Загальна інформація про ОПП

  • Мета та особливості ОПП

    Мета: забезпечити підготовку кваліфікованих фахівців-політологів, які вміють застосовувати теорії та методи політичної науки для розв’язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у політичній сфері, які володіють навичками використання механізмів політичного управління та прийомів піару у політичній комунікації і зв’язках із громадськістю. Сформувати актуальні для сучасного ринку праці компетентності: комплексне вирішення проблем, уміння бачити причину й усувати її; управління людьми; критичне мислення; креативність; медіаграмотність; міждисциплінарність, мобільність.

  • Компетентності

    Інтегральна компетентність (ІК)

    Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у політичній сфері, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, із застосовуванням теорій та методів політичної науки.

    Загальні компетентності (ЗК)

    ЗК 01. Знання предметної області та розуміння професійної діяльності.

    ЗК 02. Здатність спілкуватися іноземною мовою.

    ЗК 03. Здатність бути критичним і самокритичним.

    ЗК 04. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

    ЗК 05. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.

    ЗК 06. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

    ЗК 07. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

    ЗК 08. Здатність розробляти проєкти та управляти ними.

    ЗК 09. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).

    ЗК 10. Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких проявів недоброчесності

    Спеціальні (фахові, предметні) компетентності (СК)

    СК 01. Здатність використовувати категорійно-понятійний та аналітично-дослідницький апарат сучасної політичної науки.

    СК 02. Здатність застосовувати політологічне мислення для розв’язання теоретичних та практичних проблем у політичній сфері на основі опанування класичної та сучасної політичної думки.

    СК 03. Здатність описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах.

    СК 04. Здатність застосовувати інструментарій нормативної та емпіричної політичної теорії, політичної методології, порівняльної та прикладної політології, міжнародних та глобальних студій у фаховій діяльності.

    СК 05. Здатність аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.

    СК 06. Здатність аналізувати публічну політику на місцевому, національному, європейському та глобальному рівні.

    СК 07. Здатність застосовувати теорії та методи прикладної політології, політичних комунікацій, спеціальних політологічних дисциплін у професійній діяльності.

    СК 08. Здатність конструювати дизайн, розробляти програму та виконувати політологічні дослідження з використанням сучасних методів, технологій та інструментарію політичного аналізу.

    СК 09. Здатність презентувати результати теоретичних і прикладних досліджень для фахівців та нефахівців.

    СК 10. Здатність до здійснення політичного аналізу, прогнозу, розробки практичних рекомендацій та забезпечення їх на практиці.

    СК 11. Здатність до здійснення PR-діяльності у політичній сфері.

     

  • Результати навчання

    РН 01. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності.

    РН 02. Вільно спілкуватися державною та однією з іноземних мов усно і письмово у професійній діяльності.

    РН 03. Вміти критично мислити у сфері професійної діяльності.

    РН 04. Мати навички професійної комунікації.

    РН 05. Вміти використовувати інформаційні та комунікаційні технології у професійній діяльності.

    РН 06. Знати свої права та обов’язки як члена демократичного суспільства та використовувати їх у професійній діяльності.

    РН 07. Розуміти історію, закономірності та етапи розвитку предметної сфери політології, знати її цінності та досягнення.

    РН 08. Вміти використовувати базовий категорійно-понятійний та аналітично-дослідницький апарат сучасної політичної науки.

    РН 09. Вміти застосовувати політологічне мислення для розв’язання теоретичних та практичних проблем у політичній сфері на основі опанування класичної та сучасної політичної думки.

    РН 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах.

    РН 11. Застосовувати інструментарій нормативної та емпіричної політичної теорії, політичної методології, порівняльної та прикладної політології, міжнародних та глобальних студій у фаховій діяльності.

    РН 12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.

    РН 13. Вміти аналізувати публічну політику на місцевому, національному, європейському та глобальному рівні.

    РН 14. Застосовувати теорії та методи прикладної політології, політичних комунікацій, спеціальних політологічних дисциплін у професійній діяльності.

    РН 15. Конструювати дизайн, розробляти програму та виконувати політологічні дослідження з використанням сучасних методів, технологій та інструментарію політичного аналізу.

    РН 16. Презентувати результати теоретичних і прикладних досліджень фахівцям і широкій аудиторії, засобам масової інформації, експертам з інших галузей знань.

    РН 17. Уміти аналізувати політичні процеси за допомогою комплексу аналітичних методик, а також прогнозування суспільно-політичних явищ.

    РН 18. Уміти налагоджувати зв’язки із громадськістю, планувати та здійснювати PR-кампанії, займатися медійною діяльністю політичного характеру.

    РН 19. Вміти ідентифікувати та аналізувати проблеми, пов’язані із корупцією та недоброчесністю, формувати та оцінювати шляхи їх вирішення як у професійній діяльності, так і суспільному житті на рівні, необхідному для формування нетерпимості до будь-яких проявів недоброчесності, з метою утвердження цінностей доброчесного суспільства.

  • ОПП та навчальні плани

  • Удосконалення ОПП

  • Проєкт ОПП

    Запрошуємо долучитися до обговорення змісту ОПП "Політичний менеджмент і PR" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю C2 "Політологія".

    Зауваження та рекомендації щодо ОПП Ви можете надіслати на електронну адресу гаранта ОПП - к.політ.н., доц. Віктора Пащенко: kmvpm_pvi@ztu.edu.ua

  • Робочі програми