Topic outline

 • Англійська мова

  Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:

  • EdEra: ed-era.com
  • ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
  • Prometheus: prometheus.org.ua
  • BeSmart: besmart.study
 • Корисні джерела

   Онлайн-ресурси, вправи, блоги:

   bbc.co.uk/learningenglish — BBC Learning English. Величезний вибір безкоштовних матеріалів, статей, завдань для різних рівнів.

   learnenglish.britishcouncil.org — British Council Learn English. Також сила-силенна навчальних матеріалів для всіх рівнів.

   cambridgeenglish.org/learning-engl…/activities-for-learners/— сайт Cambridge Assessment English, на якому зібрано багато вправ для різних рівнів.

   dictionary.com — не лише словник, а й блог зі статтями про походження різних слів і виразів, тести, кросворди, ігри в слова, рубрика «Слово дня».

   dictionary.cambridge.org — онлайн-версія словника Cambridge English Dictionary. Теж цікавий блог, є довідник з граматики.

   merriam-webster.com — провідний словник американської англійської. І на цьому сайті багато ігор, тестів та гарних статей для любителів мови. Наприклад, рубрика «Words we’re watching» — про слова, яких поки що немає в офіційних словниках, але чия популярність зростає і лексикографи замислюються над тим, щоб додати їх у реєстр.

   ldoceonline.com — Longman Dictionary of Contemporary English. Там ви знайдете не лише пояснення слів, а й правильну транскрипцію та озвучення (в британському й американському варіанті). Чим може бути корисний сайт: у них є кластери слів за темами. Обираєте ту, що цікавить вас — і маєте готовий глосарій з прикладами вживання і вимовою.

   oxfordlearnersdictionaries.com — Oxford Learners’ Dictionaries. Теж є транскрипція і списки слів за темами. А в розділі Text Checker ви можете вставити будь-який текст, обрати рівень і система зробить для вас вправу з нього.

   vocabulary.com — сайт для вивчення англійських слів. Вводите свій список, вставляєте шматок тексту чи обираєте одну з уже наявних тем, і сайт створює для вас тест.

   italki.com — сайт пошуку співрозмовників для навчання в тандемі. Вчіть англійську з британцями й американцями, а за це навчайте їх своєї рідної мови. Ще там можна писати тексти, і носії мови будуть їх редагувати.

   Youtube-канали, відеоуроки, подкасти:

   YouTube => BBC Pronunciation Tips — Уроки вимови від BBC.

   engvid.com — безкоштовні відеоуроки англійської мови, записані командою вчителів. Цікаві, динамічні, зрозумілі пояснення від талановитих колег.
   YouTube => English with Lucy — в Люсі Белли Ерл дуже красива британська вимова. А ще вона цікаво розповідає про різні аспекти англійської мови, особливо в контексті своєї культури.

   YouTube => MmmEnglish — Емма, ведуча цього каналу — австралійка. Знімає багато відео не тільки про вивчення англійської, а ще й про те, як говорити нею впевненіше й розкутіше, подолати розмовний блок.

   YouTube => Amy Walker — Емі Вокер не дає багато порад, але ви можете все одно заглянути на її канал і подивитися, як вона з легкістю імітує більш як двадцять акцентів англійської мови і кілька іноземних, включно з російським. Натхнення для тих, хто думає, що ніколи не зможе виправити свою вимову.

   teacherluke.co.uk — Luke’s English Podcast. Цікаві довгі подкасти для advanced learners про міжкультурну комунікацію, життя в Британії й Франції і, звичайно ж, англійську мову.

   YouTube => Lexical Lab — канал Г’ю Деллара і Ендрю Воклі, відомих методистів і вчителів англійської. У них є серія One-Minute English, де Г’ю розбирає різні автентичні англійські вирази і приклади їх вживання.

   Книги для самостійної освіти:

   Кембриджська серія In Use. У ній є посібники з усіх категорій: English Grammar in Use (це та сама граматика Мерфі), English Vocabulary in Use, English Collocations in Use, English Idioms in Use, English Phrasal Verbs in Use, English Pronunciation in Use. Підручники, побудовані за принципом: пояснення — вправи. Ідеальні для самоосвіти. Є різні рівні.

   Grammarway by Virginia Evans and Jenny Dooley. Підхід до граматики: ґрунтовний, з термінами і розжовуванням усіх деталей. Є чотирьох рівнів.

   Oxford Word Skills by Ruth Gairns and Stuart Redman. Лексика. Люди, що займалися за цими книжками, хвалять їх за логічне й структуроване подання інформації. Є для трьох рівнів: Beginner, Intermediate і Advanced.

   Oxford Word Skills: Idioms and Phrasal Verbs, ті ж автори. Англійські фразеологізми і фразові дієслова, організовані за темами.

   Work on Your Accent by Helen Ashton and Sarah Shepherd. Зрозуміло про англійську вимову, поради і вправи для зменшення акценту, є аудіо.

   Навчальні та розважальні англомовні ресурси:

   khanacademy.com — вивчайте математику, економіку, фізику, хімію та ще багато дисциплін зі шкільної програми онлайн, англійською мовою.

   edx.com — курси від крутих університетів онлайн.

   YouTube => CrashCourse. Історія, література, точні та природничі науки в коротких та веселих лекціях.

   YouTube => The School Of Life. Канал про психологію й філософію.

   YouTube => Absolute History. Як зрозуміло з назви, канал про побут людей з минулих сторіч.

   YouTube => Saturday Night Live — всесвітньо відоме американське комедійне шоу. Деякі скетчі на політичні теми може бути важко зрозуміти без попереднього знайомства з американськими реаліями.

   Всі канали BBC: від новин і роликів про дику природу до комедійних замальовок та історичних документальних фільмів — у них є якісний англомовний контент на будь-який смак. Також роблять подкасти.

   YouTube => Epicurious. Для любителів готувати, їсти і дивитись на красиву їжу: рецепти, тонкощі приготування різних страв і всякі неординарні речі.

   ed.ted.com — промови від найрізноманітніших спікерів, професіоналів у своїх галузях, на будь-які теми.

  • Французька мова

  • Німецька мова

  • Тренуємо часи англійського дієслова: Simple (Indefinite Tenses)

  • Тренуємо часи англійського дієслова: Continuous Tenses

  • Працюємо над Use of English. Part 1 (25.03.2020 - 29.03.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 1 (p. 6-15).

   Section 1. Collocations with go, come, reach, get Collocations of the type noun+of+noun Phrasal verbs with come, go and be Words with prepositions (miscellaneous) Grammar Review: Tenses. 

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Collocations/Expressions (A, B, C p.6)

   2) Phrasal Verbs (A, B, C, p. 6-7)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 7)

   4) Grammar Revision (Tenses) (A, B, p.8)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topics of work and employment) introduction to Derivatives

   Завдання, які необхідно виконати:

    1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H p. 11-12)

   2) Derivatives (A, B p. 12-13)

  • Працюємо над Use of English. Part 2 (04.04.2020 - 11.04.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 2 (p. 16-25).

   Section 1. Prepositional phrases of time and place. Phrasal verbs with get, pull and throw. Words with prepositions (miscellaneous). Grammar Review: Relative Clauses-Clauses of Time

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Prepositional Phrases (A, B, C p. 16)

   2) Phrasal Verbs (A, B  p. 17)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 17-18)

   4) Grammar Revision (Relative Clauses - Clauses of Time) (A, B, p.18)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topics of time and viewing). Adjectives in -ful, -less and nouns in -ship deriving from noun roots

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G p. 21-22)

   2) Derivatives (A p. 24-25)

  • Працюємо над Use of English. Part 3 (11.04.2020 - 18.04.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 3 (p. 26-35).

   Section 1. Expressions with day, year and time. Collocations with hold, run, catch and keep. Phrasal verbs with look, check, watch and show. Words with prepositions (miscellaneous). Grammar Review: Adverbs-Comparisons-Articles-Uncountables

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Collocations/Expressions (A, B, C p. 26)

   2) Phrasal Verbs (A, B p. 27)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 27-28)

   4) Grammar Revision (Adverbs - Comparisons - Articles - Uncountables) (A, B, p. 28)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topics of people and education). Adjectives in -al, -y, -ous, -ly (+adverbs) and nouns in -hood deriving from noun roots

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H p. 31-32)

   2) Derivatives (A p. 34)

  • Працюємо над Use of English. Part 4 (18.04.2020 - 25.04.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 4 (p. 36-45).

   Section 1. Prepositional phrases (miscellaneous). Phrasal verbs with keep, hold, catch, carry, wear, work and move. Words with prepositions (miscellaneous). Grammar Review: Determiners-Pronouns

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Prepositional Phrases (A, B, C p. 36)

   2) Phrasal Verbs (A, B p. 37)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 37-38)

   4) Grammar Revision (Determiners - Pronouns) (A, B, p. 38)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topics of travel and tourism).  Adjectives in -ic, -ical, verbs in -ise and nouns in -ist, -ian, -dom deriving from noun roots

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H p. 41-42)

   2) Derivatives (A p. 44-45)

  • Працюємо над Use of English. Part 5 (25.04.2020 - 02.05.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 6 (p. 50-59).

   Section 1.  Collocations with do and make. Collocations with break, change, cut, turn and draw Adverbial expressions. Phrasal verbs with make, do, grow, pass, fill and leave. Words with prepositions (miscellaneous) Grammar Review: Infinitive /-ing form

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Collocations and expresions (A, B, C, D p. 20)

   2) Adverbial expresions (p. 51)

   3) Phrasal Verbs (A, B p. 51)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 52)

   4) Grammar Revision (Infinitive, -ing form) (p. 52)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topic of money) Common negative prefixes

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H, I p. 55-56)

   2) Derivatives (A p. 58-59)

  • Працюємо над Use of English. Part 6 (02.05.2020 - 09.05.2020)

   Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

   Unit 7 (p. 60-69).

   Section 1. Prepositional phrases (miscellaneous), linking phrases Phrasal verbs with break, burn, cut and turn Words with prepositions (miscellaneous) Grammar Review: Modal Verbs

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Prepositional Phrases (A, B, C p. 60)

   2) Phrasal Verbs (A, B, С p. 60-61)

   3) Words with Prepositions (A, B p. 61-62)

   4) Grammar Revision (Modal Verbs) (p. 62)

   Section 2. Words easily confused (mainly related to the topic of thinking) Verbs in -en and nouns in -ness, -nee, -ncy, -cy deriving from adjective roots

   Завдання, які необхідно виконати:

   1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H p. 65-66)

   2) Derivatives (A p. 68)

   • Працюємо над Use of English. Part 7 (09.05.2020 - 16.05.2020)

    Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

    Unit 8 (p. 70-79).

    Section 1.  Collocations with leave, put, set, shake, miss and lose. Collocations/Expressions with way Sentence linkers. Phrasal verbs with put, lay, set, settle. Words with prepositions (miscellaneous) Grammar Review: Passive Voice. 

    Завдання, які необхідно виконати:

    1) Collocations and expresions (A, B, C, D p. 70)

    2) Sentence Linkers (p. 71)

    3) Phrasal Verbs (A, B p. 71)

    3) Words with Prepositions (A, B p. 72)

    4) Grammar Revision (Passive Voice) (p. 72)

    Section 2. Words easily confused (mainly related to the topic of communication) Verbs in -ise and nouns in -ity, -hood deriving from adjective roots

    Завдання, які необхідно виконати:

    1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H, I p. 75-76)

    2) Derivatives (A p. 78-79)

    • Працюємо над Use of English. Part 8 (16.05.2020 - 23.05.2020)

     Книга: E. MOUTSOU Use of English for B2 Student's Book (книгу можна скачати: https://www.twirpx.com/file/612732/)

     Unit 9 (p. 80-89).

     Section 1.  Prepositional phrases (miscellaneous). Phrasal verbs with mix, run, hang, fall, hurry and try Words with prepositions (miscellaneous) Grammar Review: Pronouns-Causative Form

     Завдання, які необхідно виконати:

     1) Prepositional Phrases (A, B p. 80)

     2) Phrasal Verbs (A, B,p. 81)

     3) Words with Prepositions (A, B p. 82)

     4) Grammar Revision (Pronouns-Causative Form) (p. 82)

     Section 2. Words easily confused (miscellaneous) Inflections of nouns, adjectives, adverbs and verbs

     Завдання, які необхідно виконати:

     1) Words easily confused (A, B, C, D, E, F, G, H p. 85-86)

     2) Derivatives (A p. 88-89)

     • Grammar and Vocabulary. Test Preparation. Вебинар 27.03.2020

     • English Club TV Channel_06.04.2020

      "60 СОВЕТОВ для учеников английского языка"

      Учителя из разных стран раскрывают секреты эффективного обучения.

      Смотрите на сайте-https://lab.english-club.tv/
      Смотрите на своем Android-устройстве-https://goo.gl/rynZBB
      Смотрите это на своем iOS-устройстве-https://goo.gl/WHRC8P

      • Цікаві статті від Grade Education Centre (08.04.2020)

       • Он-лайн курс "ІЗІ ЗНО. Англійська мова" (28.04.2020)

        • Підготовка до ЗНО: Verbs with Prepositions (part 2) (28.04.2020)

         • Вебінар ЗНО англійська мова. Завдання на встановлення відповідності. Техніки аналізу. Лайфхаки (28.04.2020)

          • Tricky points of grammar Вебинар 07 04 2020

           • Покращуйте свою англійську | British Council Україна

            • Лайфхаки ЗНО/ЄВІ "на ходу" #1 (25.05.2020)