Питання для обговорення:

1. Розбудова доброчесного та прозорого освітнього середовища

2. Корупційні ризики в освіті

3. Взаємодія студентства з антикорупційним уповноваженим

4. Як студенти можуть впливати на доброчесність і прозорість освітнього середовища.

 

Інтерактивна вправа №1

Порушення прав. Як захиститися?

Студенти поділяються на групи та спільно напрацьовують план дій у конкретному випадку порушення прав. Вони мають зрозуміти, яке саме право порушене та що потрібно робити в цій ситуації.

Кейс № 1

«Студенту, який проживає в гуртожитку, повідомили, що невдовзі йому потрібно звільнити кімнату. А все через те, що комендант отримав завдання розмістити в гуртожитку племінника когось із адміністрації закладу освіти. Через відсутність вільних місць комендант вирішив розв’язати ситуацію саме таким чином».

Кейс № 2

 «Уявіть ситуацію: ви приходите на останню лекцію перед іспитом. І замість обговорення тем, які будуть винесені на екзамен, викладач повідомляє, що потрібно заплатити кругленьку суму для успішного складання іспиту. Ті, хто цього не зробить, отримає свою незаслужену двійку».

Кейс № 3

«Уявіть ситуацію: викладач у межах проведення підсумкового контролю надав студентам, які більше йому до вподоби, письмові тести, а всі інші мають складати іспит усно».

Кейс № 4

«Наталка, яка була студенткою 5-го курсу, дізналася, що її відрахували з університету без зазначення причини. Крім того, довідалася, що на засідання щодо її відрахування не запросили органів студентського самоврядування»

 

Остання зміна: понеділок 3 березня 2025 17:23 PM