Завдання для практичної роботи
Питання для обговорення:
1. Поняття плагіату та академічного плагіату
2.Академічний плагіат: поширеність та наслідки.
3.Види академічного плагіату.
4.Поради для уникнення плагіату.
Практичне завдання №1
Визначте, який це тип недоброчесної поведінки ?
Варіанти відповідей:
- фабрикація;
- доброчесна практика;
- плагіат;
- списування;
- самоплагіат;
- несанкціонована допомога.
Ситуація 1.
Першокурсники попросили студентів 2 курсу розповісти, як вони зазвичай пишуть есе, і дати пару порад. Одна зі студенток сказала: «Зазвичай я знаходжу декілька робіт на потрібну мені тему та читаю їх. Потім пишу своє есе, перефразовуючи думки з прочитаних робіт своїми словами. Посилання на прочитані джерела я не даю, адже думки, описані в есе, схожі на мої»
Ситуація 2.
Студенти отримали завдання для письмової роботи із соціології – опитати викладачів та студентів про їх ставлення до онлайн-форми навчання, а потім описати отримані результати. Один зі студентів не хотів витрачати багато часу на цю роботу, тож вирішив не проводити опитування, а просто описати в роботі придумані ним самим результати.
Ситуація 3. Викладач дав групі десять питань для підготовки до іспиту з психології та попросив, щоб кожен студент самостійно підготував відповіді на них на основі прочитаного матеріалу. Студентка А та студентка Б поділили питання між собою порівну? і кожна підготувала відповіді на п’ять із них.
Ситуація 4. Студент А не підготувався до тесту з математики, тож під час виконання завдання обережно попросив свою одногрупницю, студентку С, що сиділа попереду, скинути йому фото її рішення. Студентка C погодилася, щоб студент А використав її відповіді своїй роботі. Відповідь: це списування
Ситуація 5. Студент В для виконання письмової роботи про ставлення студентів до недоброчесної поведінки опитав своїх одногрупників, щоб використати інтерв’ю з ними у своїй роботі. Студент В інтерпретував отримані відповіді в контексті вже наявних досліджень на цю тему. Він дав повне цитування використаних у роботі досліджень, але повний текст власних інтерв’ю помістив у додатки й посилався на них там.
Ситуація 6. Студенти третього курсу отримали завдання написати есе з предмета «Філософія Стародавньої Греції». Одна зі студенток згадала, що вже писала есе на схожу тему з іншого предмета («Основи філософії»). Тож вона вирішила взяти свою стару роботу, поміняти титульну сторінку з назвою курсу, трохи змінити текст у самому есе та здати роботу так, не посилаючись на оригінальну – з основ філософії.