Індивідуальне завдання треба виконати до 01.12.2024  танадіслати на Вайбер/телеграм 0961105812 або електронну пошту org_vvm@ztu.edu.ua


Написання есе 

Орієнтовані теми Есе:

-Екосистемні послуги: плюси та мінуси
-Культурні екосистемні послуги
-Постачальні екосистемні послуги
-Регулюючі екосистемні послуги
-Екосистемні послуги полезахисних лісових смуг
-Екосистемні послуги лісів
-Екосистемні послуги водно-болотних угідь
-Екосистемні послуги природно-заповідних територій
-Екосистемні послуги: чому зберігати природу вигідно
-Екосистемний підхід до зміни клімату та сталого розвитку
-Епоха переосмислення: як світ стає екосвідомим та які правові механізми для цього необхідні
-Яка роль біорізноманіття у вартості екосистемних послуг
-У боргу перед природою: що таке екосистемні послуги та хто за них має платити
-Екосистемні послуги для захисту культур в органічному землеробстві
-Екосистемні послуги та дизайн ландшафту
-Як зберегти та примножити екосистемні послуг

Поради щодо побудови есе

Есе – невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання і не претендує на вичерпне і визначальне трактування теми.

На відміну від реферату, який адресується будь-якому слухачеві, есе – це ближче до репліки, що адресується підготовленому слухачу, тобто людині, яка вже має уяву, про що йде мова. Власне, така «адресність» дозволяє автору есе зосередити увагу на розкритті нового змісту, а не нагромаджувати різними службовими деталями викладення матеріалу в письмовому форматі.

Будь-яке есе варто розпочати зі вступу, в якому має бути висвітлено загальний підхід до теми. Вступ повинен містити проблемне завдання і відповідь на поставлене питання. Автор есе не має права описувати все, що йому відомо в обсязі заданої теми, а лише те, що буде творчою відповіддю на поставлене питання у темі. Упродовж усього есе необхідно підкреслювати зв'язок поданих фактів з тезою.

Основна частина есе вибудовується з метою переконання читача. Для цього автор есе має використати вагомі власні аргументи. Спочатку варто викласти головні ідеї та факти, які підтверджуватимуть приклади до цих ідей. Есе має містити озвучену кінцівку. При цьому зовсім не важливо, кінець є ствердженням будь-чого, запитанням чи остаточно не завершеними роздумами.

Обсяг есе – не більше 3000 слів.



Остання зміна: неділя 6 жовтня 2024 18:42 PM