рис1
Рис. 1

Окрім візуальних додатків, мова C# дозволяє створювати консольні програми – програми, що не мають графічного інтерфейсу. В таких програмах можна здійснювати введення та виведення текстової інформації в звичайному вікні, яке називають консольним.

Для створення консольного проекту потрібно виконати такі дії:  Файл --> Создать проект… --> Visual C# --> Windows --> Консольное приложение.

Після виконаних дій відкриється вкладка Program1.cs з шаблоном програмного коду, який містить метод Main – виконання програми розпочинається з команд, які записані в даному методі (Рис.1).

Для виведення текстового повідомлення в консольній програмі існує дві команди:

Console.Write("текст повідомлення");
Console.WriteLine("текст повідомлення");

Команда Write виводить на екран текст повідомлення і залишає курсор в цьому ж рядку; команда WriteLine після виведення повідомлення переводить курсор на новий рядок. Текст повідомлення обов'язково записується в лапках.
Так, наприклад, записавши в методі Main наступний код:

Console.Write("18 грудня");
Console.WriteLine("Домашня робота");

отримаємо такий результат (рис.2):

рис2
Рис. 2

Замінивши команди виведення на WriteLine:

Console.WriteLine("18 грудня");
Console.WriteLine("Домашня робота");

кожен рядок буде завершуватися переходом на новий (рис.3)

рис3
Рис. 3

Для запуску консольного проекту потрібно натиснути кнопку Пуск на головній панелі або клавішу [F5]. Проте, після виконання консольне вікно одразу закриється. Для того, щоб консольне вікно закривалося лише після натиснення довільної клавіші, потрібно запускати проект комбінацією клавіш [Ctrl]+[F5] або додати в кінець програмного коду команду Console.ReadLine();

Last modified: Saturday, 24 December 2016, 1:07 AM