Ознайомлення з цілями та результатами навчання за курсом
1. Метою дисципліни «Управління проєктами та грантами» є формування у студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» системи теоретичних та прикладних знань і вмінь про методи, інструментарій та стандарти управління проєктами та грантами в усіх кластерах економіки та секторах, що сьогодні є, та в умовах формування нової економіки.
2. Цілі навчання:
– засвоїти методологію управління проектами та грантами;
– сформувати розуміння особливостей проектної та грантової діяльності на локальному та глобальному рівнях, життєвого циклу проекту, організаційних форм;
– отримати розуміння та розвинути навики визначення ефективності проектів, з урахуванням особливостей надходження траншами інвестицій та грантових коштів;
– опрацювати засади організації планування, контролю проєктів та моніторингу використання коштів міжнародної технічної допомоги;
– розглянути можливості оптимального управління змінами та ризиками в умовах здійснення зовнішньоекономічної діяльності;
– сформувати навички організації проектного фінансування, з урахуванням особливостей диференціації його джерел.
3.Компетентності та результати навчання, формування яких забезпечує вивчення дисципліни:
– Компетентності:
ЗК2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями
ЗК3. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.
ЗК4. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел
ЗК5. Здатність працювати в команді
СК1. Здатність приймати обґрунтовані рішення щодо налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їх реалізації.
СК4. Здатність оцінювати масштаби діяльності глобальних фірм та їхні позиції на світових ринках.
СК5. Здатність застосовувати кумулятивні знання, науково-технологічні досягнення, інформаційні технології для осягнення сутності феномену нової економіки, виявлення закономірностей та тенденцій новітнього розвитку світового господарства.
СК6. Здатність застосовувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин і їхнього впливу на економічний розвиток країн.
СК9. Здатність до самонавчання, підтримки належного рівня знань, готовність до опанування знань нового рівня, підвищення своєї фаховості та рівня кваліфікації.
– Результати навчання:
РН2 Креативно мислити, проявляти гнучкість у прийнятті рішень на основі логічних аргументів та перевірених фактів в умовах обмеженого часу і ресурсів на засадах використання різних діагностичних методологій провідних міжнародних організацій.
РН3. Систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних задач практичних проблем з урахуванням кроскультурних особливостей суб’єктів міжнародних економічних відносин.
РН4 Приймати обґрунтовані рішення з проблем міжнародних економічних відносин за невизначених умов і вимог, працювати самостійно і в команді, брати на себе ініціативу та відповідальність, мотивувати та керувати роботою інших для досягнення поставлених цілей, забезпечувати якість виконуваних робіт, аргументувати результативність економічної діяльності у мінливому середовищі.
РН5. Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності та опрацюванні її результатів.
РН6. Аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали.
РН10. Розуміти закономірності та тенденції розвитку світового господарства і феномену нової економіки з урахуванням процесів інтелектуалізації, інформатизації та науково-технологічного обміну.
РН11. Розуміти сутність соціального виміру глобального економічного розвитку та імплементувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин.
РН12. Визначати геоекономічні стратегії країн та їхні регіональні економічні пріоритети з урахуванням національних економічних інтересів і безпекової компоненти міжнародних економічних відносин у контексті глобальних проблем людства й асиметричності розподілу світових ресурсів.