Зауваження та рекомендації щодо освітньо-професійної програми Ви можете надіслати на електронну адресу завідувачу кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Ю.О. Подчашинському (jup@ztu.edu.ua).
Забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі електроніки, автоматизації та електронних комунікацій зі спеціальності 175 «Інформаційновимірювальні технології», здатних комплексно і системно аналізувати проблеми різних галузей промисловості та транспорту, які вирішуються за допомогою інформаційновимірювальних технологій, розв’язувати комплексні проблеми інформаційновимірювальних технологій, проводити оригінальні самостійні наукові дослідження та здійснювати науково-педагогічну та практичну діяльність.
Програма реалізує отримання рівня знань та навичок з інформаційно-вимірювальних технологій, комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем, програмування мікропроцесорів та мікроконтролерів, методів цифрової обробки сигналів та відеозображень. Програма забезпечує ґрунтовну дослідницьку підготовку на основі інтегрованого застосування інформаційних технологій, комп’ютерної техніки та віртуальних засобів вимірювань для вирішення актуальних проблем в області інформаційно-вимірювальних технологій. Тісна співпраця з промисловими підприємствами регіону дозволяє викладати сучасні інформаційні та інформаційно-вимірювальні технології щодо створення, дослідження та експлуатації комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем на реальних прикладах, а також проходити дослідницьку підготовку на підприємствах та установах галузі, вирішуючи реальні науковотехнічні задачі. Високий рівень дослідницької частини підготовки забезпечується: науковим напрямом досліджень комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем, що проводяться на кафедрі метрології та інформаційно-вимірювальної техніки під керівництвом Заслуженого метролога України, професора, доктора технічних наук Подчашинського Ю.О.; розвиненою міжнародною співпрацею в науковій та освітній сферах; наявністю спеціалізованих лабораторій; використанням лабораторної бази підприємств-партнерів освітньої програми. Фахівці, залучені до професійної підготовки, пройшли стажування у провідних європейських та українських університетах, мають міжнародний досвід освітньої і наукової діяльності. Кафедра метрології та інформаційно-вимірювальної техніки Державного університету «Житомирська політехніка»: - протягом 2021-2024рр. приймає участь у виконанні завдань перспективного плану розвитку наукового напряму «Технічні науки» Державного університету «Житомирська політехніка» згідно договору з МОН України за кошти державного бюджету; - виконувала в 2018-2019рр. науково-дослідну роботу за кошти державного бюджету на тему: «Приладова система для вимірювання механічних величин (геометричних параметрів та параметрів руху об'єктів) з цифровими відеозображеннями» (номер державної реєстрації № 0118U003153); - виконувала в 2020р. госпдоговірну науково-дослідну роботу «Розробка методологічних заходів з валідації методик випробувань та калібрування засобів вимірювальної техніки та створення алгоритмічно-програмного забезпечення, що реалізує процес валідації методик випробування та калібрування засобів вимірювальної техніки» (номер державної реєстрації № 0120U103406); - виконувала в 2023р. госпдоговірну науково-дослідну роботу «Аналітичний огляд методів обробки відеопослідовностей та визначення просторового положення рухомих об’єктів» (номер державної реєстрації № 0123U103411); 6 - проводить спільні дослідження та стажування з науковцями з Warsaw University of Technology, Institute of Automatic Control and Robotics, Warsaw, Poland, Coventry University та інших в галузі інформаційно-вимірювальних технологій.
Компетентності
Інтегральна компетентність.
Здатність розв'язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері інформаційно-вимірювальних технологій, дослідницькі задачі з побудови засобів вимірювальної техніки (включаючи комп’ютеризовані прилади та інформаційно-вимірювальні системи), дослідницькі задачі з застосування інформаційних технологій у сфері проєктування засобів вимірювальної техніки та при опрацюванні вимірювальної інформації, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики, проведення досліджень та/або здійснення інновацій.
Загальні компетентності.
К01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу та оцінки сучасних наукових досягнень при вирішенні дослідницьких і практичних завдань.
К02. Знання та глибоке розуміння предметної області, розуміння професійної та наукової діяльності. К03. Здатність виявляти ініціативу та підприємливість, генерувати нові ідеї (креативність).
К04. Здатність спілкуватися іноземною мовою (англійською або іншою відповідно до специфіки спеціальності) в обсязі достатньому для представлення та обговорення результатів своєї наукової роботи в усній та письмовій формі, а також для повного розуміння іншомовних наукових текстів з відповідної спеціальності.
К05. Здатність працювати в міжнародному контексті.
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності.
К06. Здатність виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, які створюють нові знання у сфері інформаційно-вимірювальних технологій та дотичних до неї міждисциплінарних напрямах і можуть бути опубліковані у провідних наукових виданнях з інформаційно-вимірювальних технологій, приладобудування та суміжних галузей. К07. Здатність усно і письмово презентувати та обговорювати результати наукових досліджень та/або інноваційних розробок українською та англійською мовами, глибоке розуміння англомовних наукових текстів за напрямом досліджень. К08. Здатність застосовувати сучасні методи дослідження, синтезу, проектування інформаційно-вимірювальних систем і комплексів, комп'ютерно-інтегрованих технологій, їх програмних та апаратних компонентів, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та навчальній діяльності. К09. Здатність здійснювати науково-педагогічну діяльність у вищій освіті, дотримуватись етики досліджень, а також правил академічної доброчесності в наукових дослідженнях та науковопедагогічній діяльності. К10. Здатність ініціювати, розробляти і реалізовувати комплексні інноваційні проекти в сфері інформаційно-вимірювальних 8 технологій та дотичні до неї міждисциплінарні проекти, лідерство під час їх реалізації. К11. Здатність в своїй роботі використовувати сучасний підхід до наукових проблем, системний науковий та загальнокультурний світогляд. К12. Здатність обґрунтовано вибирати, розробляти та використовувати методи обробки та аналізу сигналів з вимірювальною інформацією (в тому числі – цифрових зображень об’єктів вимірювань). К13. Здатність моделювати, аналізувати та оптимізувати процеси функціонування інформаційно-вимірювальних систем.
Програмні результати навчання
ПР01. Мати передові концептуальні та методологічні знання з інформаційно-вимірювальних технологій і на межі предметних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні сучасних світових досягнень з інформаційно-вимірювальних технологій, отримання нових знань та/або здійснення інновацій. ПР02. Вільно презентувати та обговорювати результати досліджень, наукові та прикладні проблеми інформаційно-вимірювальних технологій державною та іноземною мовами, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних міжнародних наукових виданнях. ПР03. Розробляти та досліджувати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних розробок у сфері інформаційно-вимірювальних технологій та дотичних міждисциплінарних напрямах. ПР04. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження інформаційно-вимірювальних систем та комплексів та їх складових з використанням сучасних методів дослідження, технічних та програмних засобів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми. ПР05. Розробляти та реалізовувати наукові та/або інноваційні проєкти, які дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику і розв’язувати значущі наукові та технологічні проблеми інформаційно-вимірювальних технологій з дотриманням норм академічної етики і врахуванням соціальних, економічних, екологічних та правових аспектів. ПР06. Уміти застосовувати сучасні методи аналізу, синтезу, проєктування під час дослідження інформаційно-вимірювальних систем і комплексів, комп'ютерно-інтегрованих технологій, їх програмних та апаратних компонентів. ПР07. Володіти сучасними методиками педагогічної діяльності у вищій освіті; уміти викладати професійно-орієнтовані дисципліни спеціальності на основі системних, методологічних знань з інформаційно-вимірювальних технологій та результатів наукових досліджень. ПР08. Знати і розуміти теорію та методи цифрової обробки сигналів та зображень, застосовувати їх на практиці для аналізу, фільтрації та перетворення вимірювальної інформації. ПР09. Вміти виконувати комп’ютерне моделювання та оптимізацію комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем.