1. Оцінити рівень техногенного навантаження території викидами шкідливих речовин в атмосферне повітря (дані знаходимо на сайтах Головних управлінь статистики у областях (наприклад, Житомирська https://www.zt.ukrstat.gov.ua/), обираємо розділ "Статистична інформація", "Навколишнє середовище", "Викиди в атмосферне повітря за джерелами забруднення").
2. Отримані з сайтів ГУ статистики у областях показники викидів в атмосферне повітря порівняти з показними оцінки реалізації державної екологічної політики (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2697-19).
3. Зробити відповідні висновки. 4. Підготуйте доповідь-презентацію про стан атмосферного повітря досліджуваного регіону.
Виконані завдання надіслати на пошту ek_glo@ztu.edu.ua
1. Оцінити рівень техногенного навантаження території скидами стічних вод у водні об’єкти (дані знаходимо на сайтах Головних управлінь статистики у областях (наприклад, Житомирська https://www.zt.ukrstat.gov.ua/), обираємо розділ "Статистична інформація", "Навколишнє середовище", регіональних доповідях про стан навколишнього природного середовища в областях, екологічних паспортах).
2. Отримані показники скидів стічних вод у водні об’єкти порівняти з показними оцінки реалізації державної екологічної політики (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2697-19).
3. Зробити відповідні висновки. 4. Підготуйте доповідь-презентацію про стан водних об'єктів за показниками скидів стічних вод досліджуваного регіону.
Виконані завдання надіслати на пошту ek_glo@ztu.edu.ua
1. Оцінити рівень техногенного навантаження території промисловими відходами (дані знаходимо на сайтах Головних управлінь статистики у областях (наприклад, Житомирська https://www.zt.ukrstat.gov.ua/), обираємо розділ "Статистична інформація", "Навколишнє середовище", регіональних доповідях про стан навколишнього природного середовища в областях, екологічних паспортах).
2. Отримані показники обсягів промислових відходів порівняти з показними оцінки реалізації державної екологічної політики (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2697-19).
3. Зробити відповідні висновки. 4. Підготуйте доповідь-презентацію про обсяги промислових відходів на території досліджуваного регіону.
Виконані завдання надіслати на пошту ek_glo@ztu.edu.ua
1. Використовуючи internet-ресурси дослідити фактори впливу певного регіону, та класифікувати їх за ознаками. 2. Використовуючи алгоритм ідентифікації факторів за ступенем їх впливу на стан екологічної безпеки регіону провести градацію факторів за ступенем їхнього впливу. 3. Сформувати за відповідними ознаками класифікації класифікацію факторів впливу на екологічну безпеку регіонів. Дані згрупувати у таблицю 4.2. 4. Зробити відповідні висновки.
1. Вибрати системи показників, що характеризують рівень екологічної безпеки певного регіону для кожної із складових екологічної безпеки: ресурсній, біосферноцентричній, антропоцентричній. 2. Використовуючи таблицю 5.1, визначити показники, які відносимо до стимуляторів та дестимуляторів.
3. Зробити висновки, щодо наявності статистичних даних для аналізу та оцінювання безпеки-небезпеки різних адміністративних одиниць.
1. Визначити показники, які є індикаторами ресурсного блоку екологічної безпеки визначеного регіону. 2. Сформувати матрицю. 3. Проаналізувати показники та поділити їх на дві групи: стимулятори та де стимулятори. Дані представити у таблиці. 4. Для кожних індикаторних груп виділити мінімальні та максимальні показники. 5. Провести розрахунок рівня безпеки за вказаними групами індикаторів та сформувати відповідні таблиці. 6. Розрахувати частковий інтегральний рівень екологічної безпеки для ресурсного блоку, провести якісну характеристику. 7. Встановити рейтинг, причому кращий стан відповідає вищому рейтингу (починаючи з першого). 8. Зробити висновки.