F5/125 - Кібербезпека та захист інформації / Кібербезпека (ОПП "Кібербезпека")
Структура за темами
-
ОПП "Кібербезпека" (спеціальність F5/125 Кібербезпека та захист інформації / Кібербезпека, бакалавр)
-
Проєкт ОПП Кібербезпека (спеціальність F5 Кібербезпека та захист інформації / Кібербезпека, бакалавр) - 2024
Пропозиції щодо внесення змін в ОПП Кібербезпека прохання надавати на офіційні електронні адреси:
Гаранта програми, професора кафедри комп'ютерної інженерії та кібербезпеки
Єфіменка Андрія Анатолійовича - yefimenko.andrii@ztu.edu.uaЗавідувача кафедри комп'ютерної інженерії та кібербезпеки
Єфіменка Андрія Анатолійовича - yefimenko.andrii@ztu.edu.ua -
Професійна підготовка фахівців з кібербезпеки та захисту інформації, набуття ними компетентностей в застосуванні принципів, методів та засобів забезпечення кібербезпеки та захисту інформації.
-
Інтегральна компетентність
Здатність розв'язувати складні спеціалізовані задачі практичні завдання у галузі кібербезпеки та захисту інформації.
Загальні компетентності
Загальні компетентності, визначені стандартом вищої освіти:
ЗК01. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК02. Знання та розуміння предметної області і розуміння професійної діяльності
ЗК0З. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК04. Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК05. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
ЗК06. Здатність реалізувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав та свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК07. Здатність ухвалювати рішення й діяти дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.
ЗК08. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
Загальні компетентності, визначені за освітньою програмою:
ЗК09. Здатність комунікувати і працювати в команді, а також з замовниками та зовнішніми партнерами.
ЗК10. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з використанням інформаційних та комунікаційних технологій.
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності
Спеціальні компетентності, визначені стандартом вищої освіти:
СК01. Здатність застосовувати законодавчу та нормативно-правову базу, а також державні і міжнародні вимоги, практики і стандарти у професійній діяльності.
СК02. Здатність використовувати інформаційні технології, сучасні методи і моделі кібербезпеки та системи захисту інформації.
СК03. Здатність забезпечувати неперервність бізнес-процесів згідно встановленої політики кібербезпеки та захисту інформації.
СК04. Здатність забезпечувати захист інформації в інформаційних та інформаційно-комунікаційних системах згідно встановленої політики кібербезпеки й захисту інформації.
СК05. Здатність відновлювати функціонування інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем після реалізації загроз, здійснення кібератак, збоїв і відмов різних класів та походження.
СК06. Здатність впроваджувати та забезпечувати функціонування комплексних систем захисту інформації (комплекси нормативно-правових, організаційних та технічних засобів і методів, процедур, практичних прийомів тощо.)
СК07. Здатність здійснювати професійну діяльність на основі впровадженої системи управління інформаційною та кібербезпекою.
СК08. Здатність застосовувати методи та засоби криптографічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності.
СК09. Здатність застосовувати методи та засоби технічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності.
СК10. Здатність виконувати моніторинг інформаційних процесів, аналізувати, виявляти, оцінювати можливі вразливості та загрози інформаційному простору й інформаційним ресурсам згідно з встановленою політикою інформаційної безпеки.
Спеціальні компетентності, визначені за освітньою програмою:
СК11. Здатність забезпечувати проєктування, розгортання, системне адміністрування, резервування та відновлення функціонування компʼютерних систем та мереж, а також пристроїв, систем і рішень кібербезпеки та захисту інформації.
-
Результати навчання, визначені стандартом вищої освіти:
РН01. Вільно спілкуватися державною мовою усно та письмово при виконанні професійних обовʼязків.
РН02. Спілкуватися іноземною мовою з метою забезпечення ефективності професійної комунікації.
РН03. Застосовувати принцип неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності у професійній діяльності.
РН04. Організовувати власну професійну діяльність, обирати і використовувати оптимальні методи та способи розв'язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у професійній діяльності, оцінювати їхню ефективність.
РН05. Аналізувати, аргументувати, приймати рішення при розв'язанні складних спеціалізованих задач і практичних завдань у професійній діяльності, які характеризуються комплексністю та неповною визначеністю умов, відповідати за прийняті рішення.
РН06. Адаптуватися до нових умов і технологій професійної діяльності, прогнозувати кінцевий результат.
РН07. Застосовувати й адаптувати теорії інформації та кодування, математичної статистики, чисел, криптографії та стеганографії, оброблення і передачі сигналів тощо, принципи, методи, поняття кібербезпеки та захисту інформації у навчанні та професійній діяльності.
РН08. Застосовувати знання й розуміння математики та фізики в професійній діяльності, формалізувати задачі предметної галузі кібербезпеки та захисту інформації, формулювати їх математичну постановку та обирати раціональний метод вирішення.
РН09. Знати та застосовувати законодавство України та міжнародні вимоги, практики і стандарти з метою здійснення професійної діяльності в галузі кібербезпеки та захисту інформації.
PH10. Використовувати сучасні інформаційні технології, методи і моделі кібербезпеки та систем захисту інформації для здійснення професійної діяльності.
PH11. Планувати підготовку та забезпечувати неперервність бізнес-процесів в організаціях згідно зі встановленою політикою кібербезпеки з урахування вимог до захисту інформації.
РН12. Застосовувати методи та засоби захисту інформації в інформаційних та інформаційно-комунікаційних системах відповідно до встановленої політики інформаційної безпеки.
РН13. Впроваджувати, налаштовувати, супроводжувати та підтримувати функціонування програмних і програмно-апаратних комплексів і систем кібербезпеки та захисту інформації як необхідні процедури для функціонування інформаційних й інформаційно-комунікаційних систем та\або інфраструктури організації в цілому.
РН14. Вирішувати задачі управління процесами відновлення штатного функціонування інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з використанням процедур резервування згідно встановленої політики безпеки і забезпечувати функціонування спеціального програмного забезпечення щодо захисту та відновлення інформації.
РН15. Збирати, обробляти, зберігати, аналізувати критичні дані для доказу реалізації кіберзагроз, проводити аналіз та дослідження кіберінциденту з метою оперативного відновлення функціонування інформаційної системи.
РН16. Вирішувати задачі впровадження та супроводу комплексних систем захисту інформації в інформаційних системах.
PH17. Забезпечувати функціонування системи управління кібербезпекою і захистом інформації організації, включаючи персонал та управління наслідками реалізації загроз інформаційній безпеці в кризових ситуаціях, на основі здійснення процедур кількісної і якісної оцінки ризиків.
РН18. Аналізувати, застосовувати методи та засоби криптографічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності.
РН19. Вирішувати задачі щодо організації та контролю стану криптографічного захисту інформації, зокрема відповідно до вимог нормативних документів.
РН20. Визначати загрози створення технічних каналів витоку інформації на об'єктах інформаційної діяльності; впроваджувати засоби і заходи технічного захисту інформації від витоку технічними каналами, проводити обслуговування і контроль стану апаратних засобів захисту інформації та комплексів технічного захисту інформації.
РН21. Виконувати впровадження, підтримку, аналіз ефективності систем виявлення несанкціонованого доступу, дій з інформацією в інформаційній системі, вразливостей, можливих загроз інформаційному простору й інформаційним ресурсам та використовувати комплекси захисту для забезпечення необхідного рівня захищеності інформації в інформаційних системах.
Результати навчання, визначені за освітньою програмою:
РН22. Здійснювати ефективні міжособистісні та командні комунікації і співпрацю з представниками професійної спільноти, партнерів з приватного, державного та громадського секторів.
РН23. Використовувати різні форми занять фізичною культурою та спортом, а також знання на навички екологічної та безпечної поведінки для забезпечення фізичного здоровʼя і професійного довголіття, а також формування і підтримки екологічного та безпечного середовища перебування та діяльності.
РН24. Застосовувати знання й розуміння історичних, культурних, моральних, світоглядних, соціальних та політичних цінностей та досягнень демократичного суспільства для реалізації цілей сталого розвитку держави та світу.
РН25. Застосовувати сучасні методи, способи та технологій пошуку, збирання, зберігання, оброблення, передавання, аналізу та захисту даних.
РН26. Виконувати проєктування, розгортання, системне адміністрування, резервування та відновлення функціонування компʼютерних систем та мереж, а також пристроїв, систем і рішень кібербезпеки та захисту інформації.
-
Навчальні плани ОПП Кібербезпека (спеціальність F5/125 Кібербезпека та захист інформації/125 Кібербезпека)